
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 1 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 800 mV |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 400 V |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 2 µA |
| On-State RMS Current - It RMS | 800 mA |
| Gate Trigger Current - Igt | 50 µA |
Stock: 1335
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26930
Ext.Price$0.26930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26930 | $0.26930 |
| 10 | $0.16586 | $1.65860 |
| 50 | $0.13207 | $6.60350 |
| 100 | $0.10516 | $10.51600 |
| 500 | $0.07822 | $39.11000 |
| 1000 | $0.05566 | $55.66000 |
| 3000 | $0.05181 | $155.43000 |
| 5000 | $0.04822 | $241.10000 |
| 10000 | $0.04189 | $418.90000 |
| 30000 | $0.03822 | $1146.60000 |
